dodavatel software

Jsem nespokojený se stávajícím dodavatelem software

Jak řešit vzniklé problémy se stávajícím dodavatelem?

Pokud Vám dodavatel software slibuje všechno, co chcete slyšet a stále nejsou žádné výsledky, znamená to, že byste se měli zamyslet nad jeho schopnostmi vyvíjet online aplikace. Příčin problémů s dodavatelem může být několik.

šipka dole
1

Nevhodná, špatná specifikace požadavků

Na jedné straně je to Vaše chyba, ale na druhou stranu je to chyba dodavatele, který si od vás nevyžádal správné zadání. O správně stanoveném zadaní si můžete přečíst v článku “Zadaní je 50% úspěchu.”

špatná specifikace požadavků
šipka dole
dodavatel neumí aplikace
2

Neumí

Je možné, že Váš dodavatel celý život dělal weby, ale vy po něm chcete rozsáhlý informační systém. Dodavatel si myslí, že ten systém zvládne, ale nakonec bude buď odkládat práci a nic neudělá, nebo udělá něco, co vůbec neodpovídá Vašim potřebám.

šipka dole
3

Nemůže nebo nechce

Nemůže a nechce většinou ten dodavatel, jehož vlastním cílem je z Vás vytáhnout co nejvíce peněz, případně nemá na daný projekt čas nebo zdroje a nechce Vám o tom říkat, aby neztratil dobrého zákazníka. Nakonec se stane to, že zůstanete bez peněz a bez aplikace. Je opravdu důležité věnovat svůj čas volbě kvalitního dodavatele. O tom si můžete přečíst v článku “Co je dobré vědět než oslovím dodavatele”.

dodavatel software nemá čas
šipka dole
Nepochopení klíčových potřeb zákazníka
4

Nepochopení klíčových potřeb zákazníka

Základním úkolem dodavatele v první etapě vývoje software je co nejvíc porozumět tomu, co přesně chcete od projektu. Dobrý dodavatel se bude vyptávat na co nejvíce informací o projektu, o Vaší firmě a Vašich představách. Špatný dodavatel napíše technické zadaní podle základních informací a bude spokojen.

šipka dole
5

Pružnost

Neschopnost pracovat s měnícími se požadavky. Vývoj software má několik etap a v každé etapě může dojít ke změně požadavků. Každý dobrý dodavatel musí být připraven trochu změnit směr.

pružnost
šipka dole
drahá údržba software
6

Obtížná a drahá údržba

Když v týmu dodavatele nejsou automatizované procesy při nasazování, provozu a rozšíření software, přivádí to ke zbytečně drahé a komplikované údržbě. Dodavatel není schopen kontrolovat procesy a včas odhalovat chyby.

šipka dole
7

Slabé testovaní

Testovaní software je náročná a precizní práce, která potřebuje soustředění a správné vedení dokumentace. Slabé testování přivede k pozdnímu odhalení chyb, problémům a zkomplikuje pak nasazování a provoz software.

slabé testovaní
šipka dole
kvalita software
8

Kvalita

Špatná výkonnost a kvalita software je příčinou dalších problémů s funkčností konečného produktu a také výsledkem výše zmíněných příčin. Pokud už při nasazování software postrádá kvalitu, raději nasazovaní odložte a předejte software do rukou jiného zkušeného dodavatele.

Pokud jste jasně stanovili cíl, posíláte jasně rozepsané úkoly, ale stále nemáte výsledek, musíte změnit dodavatele a tentokrát vybrat toho správného pro Váš projekt.

šipka dole